• Piłkarze Kolejarza Stróże awansowali do I ligi. Pięć lat wcześniej klub ze Stróż znalazł się w III lidze piłkarskiej, co wówczas uznano za historyczny sukces tej drużyny.

 • Kolejna wielka powódź przetacza się przez Sądecczyznę. Straty i zniszczenia trudne są do oszacowania. M.in. wezbrany Poprad przewrócił most kolejowy w Starym Sączu, przerywając komunikację na międzynarodowej trasie na Słowację

 • 16_majPiłkarze Sandecji rozegrali jeden z najważniejszych meczów w stuletniej historii klubu. W obecności 6 tys. widzów ulegli liderującemu I lidze Widzewowi 1–6, dzięki czemu łódzka drużyna zapewniła sobie powrót do Ekstraklasy. Sądeczanie przystępowali do spotkania jako wicelider I ligi, czyli zajmując najwyższą lokatę w swoich dziejach. Nazajutrz po meczu, z powodu padającego od kilku dni deszczu, boisko Sandecji zalane było do wysokości pierwszego rzędu trybun.

 • Polska potrzebuje „szkół rycerskich”, które będą kształtować przyszłe elity, gotowe na międzynarodowym forum zabiegać o polskie sprawy – mówił poseł Arkadiusz Mularczyk podczas sądeckich spotkań z historią, gdzie o patriotyzmie w kontekście tragedii
  smoleńskiej dyskutowali również: poseł Jarosław Gowin, wicemarszałek Leszek Zegzda i Paweł Lisicki – redaktor naczelny
  „Rzeczpospolitej”.

 • Kilka tysięcy osób wzięło udział w żałobnej mszy św. na sądeckim Rynku w intencji ofiar katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem. Modlono się za ofiary tragicznego lotu, wśród których było dwóch honorowych obywateli Nowego Sącza – prezydent Lech Kaczyński oraz były prezydent na uchodźctwie Ryszard Kaczorowski.

 • W katastrofie samolotu pod Smoleńskiem zginął prezydent Lech Kaczyński z małżonką. Wśród 96 ofi ar tragicznego wypadku był m.in. gen. Franciszek Gągor, pochodzący z Koniuszowej (gm. Korzenna) szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego, absolwent I LO w Nowym Sączu, ur. się w 1951.

 • 1_kwietniaZakończył się nabór wniosków do Inkubatora Przedsiębiorczości Media 3.0 w Nowym Sączu, którego koordynatorem jest Park Technologiczny Miasteczko Multimedialne. Z całej Polski napłynęło 450 innowacyjnych pomysłów na biznes z obszaru IT i multimediów. W ciągu trzech lat okaże się, czy jest wśród nich pomysł na miarę Google?

 • W krynickim Centrum Kultury otwarto pierwsze na Sądecczyźnie kino cyfrowe. Powstało w wilii „Siedlisko”, w ramach projektu Małopolska Sieć Kin Cyfrowych, polegającego na wyposażaniu tradycyjnych kin w nowoczesny sprzęt w systemie 3D.

 • Wytwórnia Konstrukcji Stalowych w Grybowie wybudowała jeden z największych wiaduktów kolejowych w Polsce. Stanie on nad autostradą A1 w Żorach na Śląsku. Każda z dwutorowych nitek mostu ma 105 metrów długości i waży 500 ton. Kosztowały 10 mln zł.

 • 10-letni Marcin Baziak z Siennej i 5-letnia Zosia Hasslinger z Nowego Sącza stali się objawieniem III Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Beli Bartoka w Warszawie. Marcin wygrał konkurs po dziesięciu miesiącach gry na pianinie, Zosia – najmłodsza uczestniczka konkursu – otrzymała nagrodę specjalną. Gry uczy ich Ludmiła Bas, Ukrainka od 15 lat mieszkająca w Nowym Sączu.

Więcej...